Başkanın Mesajı

Değerli Paydaşlarımız

2021 yılı Işıklar grubu için oldukça başarılı geçti. Tüm şirketlerimiz ciro ve kar hedeflerini aştı. Tuğla, ambalaj ve döküm fabrikalarımızda tevsi yatırımlarımız başladı ve tamamlanmak üzere.

2022 yılında bu yatırımlarımızı peyderpey devreye alacağız ve Cumhuriyetimizin 100. yılına Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Her fabrika bir kale’dir’ anlayışına uygun olarak son derece kuvvetli gireceğiz.

İhracat ağırlıklı çalışan fabrikalarımız ve kuvvetli mali yapımızla ülkemiz için çalışmaya ve yatırımcılarımıza ve tüm paydaşlarımıza kazandırmaya devam edeceğiz.

2021 yılında kabul edildiğimiz UN GLOBAL COMPACT üyeliği ve sürdürülebilirlik konusundaki hassasiyetimizin gereği olarak karbon ayak izimizi silmek üzere yaptığımız GES yatırımlarımız da 2022 de devam edecek ve yıl içinde Kırşehir, Konya ve Bartın fabrikalarımızda devreye girecektir.

Covid-19 mücadelesi yaptığımız bu dönemde hastalananlarımız olduysa da hiç bir çalışanımızı kaybetmedik ve artık neredeyse tamamı aşılı ekibimizle içimiz rahat çalışmaya devam ediyoruz.1 eylülden itibaren merkez ofisimizde normal çalışma düzenine geçti. Bu süreçte gerek özveriyle çalışan fabrika kadrolarımızı, gerek uzaktan çalışan merkez kadrolarımızı ve titizlikle süreci takip eden üst yöneticilerimizi kutluyor ve teşekkür ediyorum. Işıklar grubunun güvenilir üretici özelliğini dosta düşmana gösterdik hep birlikte.

2022 yılının hepinize ve ailelerinize sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum.

 

Saygılarımla

Rıza Kutlu Işık

Başkan