Başkanın Mesajı
Başkanın Mesajı
Yönetim Kurulu
Işıklar'a Bakış
Vizyon ve Misyon
Yeni Yönetim Yaklaşımı
Unutamadıklarımız
Etik Kurallar
 
 

Rıza Kutlu Işık
Yönetim Kurulu Başkanı

Işıklar Holding A.Ş.

 

Değerli paydaşlarımız,

2016 yılı tüm zorluklarıyla arkamızda kaldı.Işıklar Grubu olarak ülkemizin içinden geçtiği olağanüstü olaylarla dolu bu zor yılı başarıyla tamamladık.

Fabrikalarımızın yeni ürünlere yönelik arge faaliyetleri kesintisiz sürerken üretim verimliliklerimizi iyileştirme ve kapasitelerimizi arttırmaya yönelik yatırımlarımıza da ara vermeden devam ettik. Çemaş Döküm şirketimiz tevsi yatırımını tamamlayıp yeni hattını yeni ve büyük ebatlı parça siparişleriyle doldurdu. Işıklar İnşaat Malzemeleri şirketimizin geliştirdiği yeni ürünü ‘EkoKlinker 4.0’ Çatı ve Cephe dergisince yılın duvar sistemleri ödülüne layık görüldü. Sektöründe devrim niteliğinde özellikleri bünyesinde bulunduran bu yeni ürünümüz 0.075 Lambda değeriyle Türkiyenin açık ara en yüksek ısı yalıtım değerine ulaştı ve bunu da gerekli testler sonrası sertifikalandırdı. Artık EkoKlinker 4.0 ürünümüzle örülen duvarlar mantolama vb ilave yalıtım yapılmadan binaları ısı,yangın ve nemden korurken ara duvarlarda kullanılabilecek 12 cm’lik EkoKlinker 4.0 ürünümüz ise 43 desibellik üstün ses yalıtımı ile konutlarımızı daha yaşanabilir kılacak.

Özışık İnşaat şirketimizin DSİ sulama projeleri devam ederken yeni ihale almaya yönelik teklif süreçlerimiz de devam ediyor. Çimtek şirketimiz ise Çimento Sanayiindeki uzmanlığına yeni bir sektörü ilave ederek İzmir Star Petrol Rafinerisinde yeni işler alarak başarılı bir yıl idrak etti.

Işıklar Ambalaj şirketimizin Çumra ve Kuzey Irak fabrikaları da bütçe hedefleriyle uyumlu iyi bir yıl geçirdiler. Niğbaş Prefabrik Beton şirketimiz de üretim ve satış rekorları kırarak ve elinde yüklü miktarda siparişle yeni yıla girmektedir. BND elektrik şirketimize ait Üçgen ve Üçgen II Hidro elektrik santrallerimiz ise sorunsuz çalışmaya ve fizibilitelerinde öngörülen miktarlarda elektrik üretim ve satışına devam ettiler.Organizasyonel yapımızın sadeleştirilmesi ve sinerji yaratılması hedefiyle halka açık iki alt Holding şirketimiz Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. ve Usaş Yatırımlar Holding A.Ş. nin birleşme süreci de devam etmekte olup 2017 yılı ilk çeyreğinde tamamlanmasını hedeflemekteyiz.

2017 yılında Ülkemizde taşların yerine oturmasını ve tekrar büyüme ve istihdam artışının ön planda tutulacağı bir yönetim tarzıyla yine zor ama başarılı bir yeni yıl geçirmeyi bekliyoruz. Bu vesileyle işlerinizde başarılar ve ailelerinizle sağlık ve mutluluklar dilerim.

 

Saygılarımla,

Rıza Kutlu Işık

Işıklar Holding A.Ş.

Başkan ve CEO

Her hakkı saklıdır. Işıklar Holding © 2006