Başkanın Mesajı
Başkanın Mesajı
Yönetim Kurulu
Işıklar'a Bakış
Vizyon ve Misyon
Yeni Yönetim Yaklaşımı
Unutamadıklarımız
Etik Kurallar
 

Rıza Kutlu Işık
Yönetim Kurulu Başkanı

Işıklar Holding A.Ş.

Uğur Işık
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Işıklar Holding A.Ş.

 

Değerli dostlarımız,

2013 yılı Işıklar Holding ve bağlı ortaklıkları açısından son derece başarılı bir yıl olarak tamamlandı.
Şirketlerimiz kombine 740 milyon TL ciro ve  60 milyon TL VAFÖK ile tarihlerindeki en yüksek rakkamlara ulaşırken, 2014 yılında da yine kombine 1 milyar TL ciro ve 95 milyon TL VAFÖK bütçeledik.

Grubumuzun yapısını sadeleştirme sürecimiz Usaş-Ege Kraft birleşmesiyle devam ederken yatırımlarımız da planladığı gibi devam etti.

BND Elektrik iştirakimiz Üçgen ve Üçgen 2 HES projelerinde %90 a yakın tamamlanmaya ulaştılar ve her iki HES yatırımımız 2014 yılının ilk yarısında devreye alınma noktasına geldi.

Çemaş A.Ş. miz tevsi yatırımına başladı ve 2014 yılı ilk yarısında tamamlamayı hedefliyor,böylece hem %50 kapasite artışı hemde döktüğü maksimum parça ağırlığını 80 den 200 kg a çıkararak bugüne kadar cevap veremediği müşteri taleplerini de karşılayabilecek konuma gelecek ve gerek ciro gerek karlılığını önemli ölçüde arttıracaktır.

İnşaat makinesi distribütörü iştiraklerimiz Sif İş Makineleri ve HMF Makina firmaları da tarihi ciro ve kar rekorları kırdıkları bu sene önemli yatırımları da realize ettiler, en önemlisi Sif’in Ankara da devreye aldığı ve bizzat JCB Yönetim Kurulu Başkanı Sir Anthony Bamford’un açılışını yaptığı satış ve servis bina yatırımımız oldu.

Işıklar Paper Sack Erbil fabrikamız 2.ci ventil hattını da devreye alarak 80 milyon adet/yıl çimento torba kapasitesine ulaştı ve Kuzey Irak’taki en önemli Türk yatırımlarından biri haline geldi.

Özışık İnşaat A.Ş. miz 2013 yılında Alpaslan 1 barajının kesin kabulunü yapmış ve 2014 yılının Ocak ayında verilecek bir keşif artışı izniyle son hakedişini yaparak bu önemli projeyi DSİ adına tamamlamış olmanın haklı gururunu yaşayacaktır.

Işıklar İnşaat Malzemeleri şirketimiz 2013 yılı içinde Selanikteki son teknoloji Kil kiremit fabrikasında Işıklar-Kebe stratejik ortaklığıyla üretilen Türkiye’nin tek ömür boyu garantili ve m2’ye 10 adet giden kil kiremitlerini yurt sathına yaymış ve pek çok başarılı örnekle kalite arayan müteahhit ve ev sahiplerinin ilk tercihi haline getirmiştir.

Çimtek A.Ş. miz ise Baştaş ve Konya çimento fabrikalarından çevre yatırımı kapsamında yapacakları Klinker stokhol tesislerinin taahhüdünü üstlenmiş ve her iki projeye de başlamış ve 2014 yılında teslim etmeyi planlamaktadır.

2014 yılında istikrarlı büyümemizi sürdürmeyi hedeflerken yeni yılın size ve sevdiklerinize sağlık,mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum,

 

Saygılarımla,

Rıza Kutlu Işık

Işıklar Holding A.Ş.

Başkan ve CEO

Her hakkı saklıdır. Işıklar Holding © 2006